У раду са корисницима, организацији послова, креирању планова и тежње ка достизању стандарда изврсности у мисији коју спроводи, Универзитетска библиотека се ослања на низ документа, како интерних, тако и оних који су донесени од стране Универзитета у Београду, ресорног министарства и међународних стручних тела.
Обавештавамо Вас да ће све службе Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић” радити од 10 до 16 часова од понедељка до петка до 30. 12. 2020.
Студентске читаонице Ендру Карнеги и Нова студентска читаоница, као и до сада, примаће укупно до 30 корисника.
Код куће телефон, ТВ, фрижидер, пеглање и слични изазови за трен ока одвуку пажњу, а сати који су вам преко потребни пролете у неповрат. У нашим читаоницама атмосфера мотивише на учење: окружени сте другима који уче, „урањате“ у књигу, упијате знање и блистате на испиту!
Као модерни истраживачки центар, Универзитетска библиотека се упушта у авантуре од којих ће многе променити саму природу библиотека. Тако пројекти обухватају иновативна партнерства са другим библиотекама, институцијама и компанијама, и полазе од фокуса на јачању постојећих снага, до побољшања академске сарадње уз коришћење нових технологија.
Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“ активно заговара и промовише отворени приступ и отворену науку путем различитих манифестација, националних и европских пројеката, предавања, радионица и разговора који у фокусу имају ову изузетно значајну тематику.
Универзитетска библиотека представља јединствено сведочанство о развоју друштва у целини у једном историјском тренутку и веома упечатљиво илуструје становиште државе која је после Првог светског рата, свим силама настојала да надокнади пропуштено и да стане у ред развијених земаља, препознајући значај образовања у том процесу.
Универзитетска библиотека брине се о професионалном усавршавању запослених из сопствених редова, али и из других универзитетских, високошколских и библиотека научноистраживачких института. Кредибилитет за константно стремљење ка унапређењу пословања библиотека, поред великог искуства, даје и чињеница да је ова библиотека матична за скоро 250 библиотека.
Комисија за доделу звања у високошколским библиотекама Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“ разматра пријаве кандидата из високошколских установа у Србији и на основу њих утврђује предлог који прослеђује Републичкој комисији за доделу виших стручних звања у библиотечко-информационој делатности (Народна библиотека Србије).
Заједница библиотека универзитета у Србији постоји да би развијала и промовисала библиотекарску струку и унапредила професионални и материјални статус запослених у библиотекама чланицама.
Библиотекарско друштво Србије (БДС) је добровољна, независна, непрофитна и професионална организација која повезује библиотечко-информационе стручњаке у Републици Србији.
Универзитетска библиотека „Светозар Марковић“ у складу са Законом о јавним набавкама („Сл. гласник РС“, бр. 124/12) који се примењује од 1. априла 2013. године објављује огласе и остале релевантне садржаје у поступцима јавних набавки.